Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Opatrenia MF SR sa začínajú pozitívne prejavovať

BRATISLAVA 22. júna –

Ministerstvo financií SR pripravilo na základe Koncepcie ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu opatrenia na ochranu spotrebiteľov, ktorých pozitívne výsledky sa už začínajú prejavovať.

Jedným z nich je aj novela zákona o spotrebiteľských úveroch. Podľa tejto novely budú nebankové subjekty podliehať dohľadu Národnej banky Slovenska a budú môcť pôsobiť iba s licenciou. K dnešnému dňu požiadalo o udelenie licencie iba 30 z 256 poskytovateľov spotrebiteľských úverov (vrátane 25 bánk a pobočiek zahraničných bánk).

Ministerstvo financií SR predpokladalo, že pri zavádzaní uvedených zmien dôjde k prečisteniu trhu od nepoctivých podnikateľských subjektov.

Veríme, že tieto opatrenia sú v prospech spotrebiteľov a spotrebiteľské úvery budú poskytovať naozaj iba licencovane subjekty, čím sa odstráni dlhodobo nežiaduci stav v tejto oblasti.

Zároveň chceme apelovať na všetkých ľudí, aby k pôžičkám od nebankových subjektov pristupovali naozaj zodpovedne. V prípade, že si chcú požičať finančné prostriedky z nebankových spoločností, mali by si vždy overiť podmienky a licenciu NBS na výkon činnosti príslušnej spoločnosti. Veríme, že všetky opatrenia, ktoré Ministerstvo financií SR pripravilo, prinesú zvýšenú ochranu spotrebiteľov na finančnom trhu a ich spokojnosť.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami ♯KtoPomozeSlovensku: Zdravotníci v nemocniciach melú z posledného, dodajme im spoločne energiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.