Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Obce sa učia správne odhadnúť, aký bude výsledok ich hospodárenia

BRATISLAVA 11. septembra –

Ministerstvo financií SR (MF SR) spolu so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) štartuje sériu odborných seminárov, ktoré sa budú konať v šiestich krajských mestách. Počas stretnutí s primátormi a starostami miest a obcí budú odborníci z MF SR riešiť problematiku správneho určenia vývoja hospodárenia samospráv v danom rozpočtovom roku.

MF SR vykonáva mesačne monitoring vývoja hospodárenia rozpočtu verejnej správy vrátane rozpočtov miest a obcí podľa toho, ako sú vykázané v rozpočtovom informačnom systéme. Cieľom odborných seminárov je predísť nesprávnemu prognózovaniu hospodárenia miest a obcí, tak ako tomu dochádzalo v minulosti. V niektorých rokoch došlo k tomu, že zatiaľ čo mestá a obce očakávali schodok hospodárenia viac ako sto miliónov, v skutočnosti hospodársky rok skončili s prebytkom niekoľko sto miliónov.

Semináre budú tiež upozorňovať na problematiku vykazovania dlhu obce vo vzťahu k pokute za prekročenie dlhu podľa Ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti.

Výsledkom spoločných stretnutí by mala byť minimalizácia rozdielov medzi predpokladaným a skutočným výsledkom hospodárenia v danom kalendárnom roku. Zvýši sa tým aj predvídateľnosť rozpočtov, ktorá je nevyhnutná pre správne manažovanie rozpočtu verejnej správy.

Pripravované semináre na tému „Rozpočty územnej samosprávy- významná súčasť rozpočtu verejnej správy“ sú preto určené pre predstaviteľov miest a obcí v šiestich krajských mestách pod záštitou odborných garantov zo ZMOSu a sekcie rozpočtovej politiky MF SR.

Združenie miest a obcí Slovenska oslovilo členské samosprávy s ponukou týchto seminárov, na ktorých je účasť hostí bezplatná. Bližšie informácie sú uverejnené na webovej stránke ZMOS.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Viete, ako správne triediť odpad z valentínskych darčekov?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.