Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: NR SR schválila prelomový zákon o eGovernmente

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) –

Národná rada SR schválila návrh zákona o eGovernmente, ktorý pripravilo Ministerstvo financií SR. Ide o prelomový zákon z hľadiska komunikácie občanov a firiem so štátom. Cieľom zákona je vytvoriť legislatívne podmienky pre elektronickú komunikáciu so štátnymi inštitúciami, čo umožní poskytovanie elektronických služieb štátu jednotným spôsobom. Implementáciou tohto zákona sa SR dostane medzi najvyspelejšie krajiny.
Nosná forma komunikácie so štátom, vrátane komunikácie medzi úradmi navzájom, bude plne elektronická. „Očakávame podstatné zvýšenie celkovej efektívnosti, pružnosti a bezpečnosti elektronickej komunikácie,“ povedal počas schôdze NR SR minister financií Peter Kažimír.
Uplatní sa tiež zásada, že štát nebude požadovať od občanov a podnikateľov predkladanie tých údajov, ktoré už má k dispozícii. Výsledkom bude výrazné zníženie byrokracie pri komunikácii medzi občanmi a podnikateľmi na jednej strane a štátnom na strane druhej. Štát bude v rámci komunikácie navonok chápaný ako jeden subjekt a preto musí primárne využívať všetky informácie, ktoré zaevidoval v predošlom období.
Návrh zákona ustanovuje trojročné prechodné obdobie na jeho implementáciu. Toto obdobie je stanovené z dôvodu realizácie všetkých projektových opatrení, spojených so zavedením zákona do praxe.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=635

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.