Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií zahájil oficiálnu návštevu Iránu

BRATISLAVA 18. januára –

Podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír dnes zahájil oficiálnu návštevu Iránu. V meste Mashad otvoril spolu s Alirezom Rashidianom, guvernérom provincie Khorasan Razavi, Slovensko-iránske podnikateľské fórum.

Na fóre sa zúčastnilo viac ako 200 spoločností z tejto provincie a 39 podnikateľských subjektov zo Slovenska z oblasti energetiky, vodného hospodárstva, finančníctva, bankovníctva a infraštruktúry. Sektorové zameranie tejto podnikateľskej misie je orientované predovšetkým na energetiku, vrátane obnoviteľných zdrojov, oblasť strojárstva a vodného hospodárstva. Taktiež bol pozitívny záujem o sektor informačných a komunikačných technológií.

Na programe druhého rokovacieho dňa podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír otvorí podnikateľské fórum v Teheráne v priestoroch Teheránskej obchodnej komory a následne sa uskutoční rokovanie s ministrom financií a ekonomických záležitostí Iránu Alim Tayebniaom.

Delegáciu v týchto dňoch čakajú rokovania, ktorých cieľom je uzatvoriť ekonomickú dohodu s Iránom a na jej základe ustanoviť spoločný výbor pre hospodársku spoluprácu. Očakáva sa podpísanie dvoch základných ekonomických dohôd – o zamedzení dvojitého zdanenia a vzájomnej podpore a ochrane investícií.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.