Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií na návšteve Berlína

BRATISLAVA 17. novembra –

Minister Financií Peter Kažimír sa v stredu 16. novembra 2016 v Berlíne stretol na bilaterálnom rokovaní s ministrom financií Spolkovej Republiky Nemecko Wolfgangom Schäublem. Témou rozhovorov boli ekonomické témy dominujúce prebiehajúcemu predsedníctvu Slovenskej republiky v Rade EÚ s akcentom na blížiace sa decembrové stretnutie ministrov financií v Bruseli.

Súčasťou návštevy bol kultúrny večer s názvom „So klingt Europa. Slowakei,“ usporiadaný ministerstvom financií Spolkovej republiky Nemecka, počas ktorého sa publiku predstavili slovenskí umelci ako operná speváčka Edita Grúberová sprevádzaná dirigentom Petrom Valentovičom, textárka a speváčka Katarzia, vibrafonistka Ľudmila Štefániková, maliarky Saša Makarová a Xénia Bergerová a iní. Večer moderovala známa slovenská moderátorka Adela Banášová.

Link: http://www.so-klingt-europa.de/laender/slowakei/

Minister Peter Kažimír sa Berlíne stretol aj so zástupcami nemeckých investorov na Slovensku, Volkswagen, Daimler-Benz, Metro, Magna ako aj nemeckej vetvy slovenskej softwarovej spoločnosti ESET. Témami diskusie bolo podnikateľské prostredie na Slovensku a možnosti rozširovania spoločnej spolupráce. Minister Kažimír sa krátko pracovne stretol aj s hlavným ekonomickým poradcom nemeckej kancelárky Angely Merkel L.H. Roellerom.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

su

Odporúčané články

Nový cestovný poriadok: Rýchlejšie medzi Bratislavou a Košicami, aj obnovenie vlakov do Šiah Zmena klímy: globálna výzva vyžadujúca globálnu reakciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies