Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií diskutoval v Číne o svetovej ekonomike

BRATISLAVA 25. júla –

Minister financií diskutoval v Číne o svetovej ekonomike s partnermi z G20

Minister financií Slovenskej republiky Peter Kažimír počas uplynulého víkendu spoločne s prezidentom ECB Mariom Draghim a európskym komisárom Pierrom Moscovicim reprezentoval Európsku Úniu na zasadnutí ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk 20 ekonomicky najvyspelejších krajín (G20) v čínskom Chengdu.

Diskusie sa sústredili na aktuálny stav svetovej ekonomiky, reformu finančného sektora a medzinárodnú architektúru bankového systému. Ministri a predstavitelia centrálnych bánk sa nevyhli ani témam verejných a súkromných investícií, koordinácii a nastaveniu daňových systémov a témou bol aj boj proti financovaniu terorizmu.

Stretnutie bolo zároveň prvou príležitosťou pre EÚ, ale aj medzinárodnú komunitu, stretnúť sa a vypočuť si postoj a názor nového ministra financií Veľkej Británie, ktorá je na ceste opustiť Európsku úniu.
„Investície sú naďalej kľúčovou prioritou tak pre Európsku úniu ako aj pre samotnú G20,“ povedal minister financií SR Peter Kažimír z pozície predsedajúceho Rade ministrov financií EÚ a dodal, že „Európa už v tomto smere dosahuje výsledky vďaka EFSI a náš progres a aktivity v tomto smere by mohli byť inšpiráciou aj pre zvyšok sveta“.

„Junckerov“ investičný balík, alebo Európsky Fond pre Strategické Investície (EFSI) je odpoveďou na potrebu zvyšovania investícií do ekonomiky za účelom udržateľného rastu a tvorby pracovných miest. Výsledky fungovania za prvý rok hovoria samé za seba. EFSI smeruje k cieľu – mobilizovať kapitál vo výške 315 miliárd eur, určený na reinvestovanie do reálnej ekonomiky.

Európska Investičná Banka (EIB) a Európsky Investičný Fond (EIF) schválili viac než 265 projektov, ktoré majú potenciál vygenerovať celkové investície vo výške približne 107 miliárd eur. Všetky smerujúce späť do ekonomík členských krajín.

V nadväznosti na problematiku investícií sa pozornosť venovala daňovej transparentnosti a predvídateľnosti, ktoré sú potrebné tak pre stabilitu podnikateľského prostredia, ako aj pre štátny rozpočet.

Minister financií SR Peter Kažimír vystúpil počas daňového sympózia, venujúceho sa problematike potreby zvyšovania prehľadnosti daňových systémov, s cieľom zvyšovať investičné aktivity na európskej aj globálnej úrovni.

Počas rokovaní G20 sa minister Kažimír stretol s guvernérom národnej banky a ministrom financií Čínskej ľudovej republiky, ako aj s ministrom financií Južnej Kórey, kde sa partneri navzájom informovali o stave ekonomiky, investíciách a investičných možnostiach. Slovenská strana informovala kolegov o situácii v EÚ po referende vo Veľkej Británii.

Pre záverečné komuniké:
http://www.g20.utoronto.ca/2016/160724-finance.html
http://www.pbc.gov.cn/english/130721/3106268/index.html

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Iniciatíva SKUTOČNÉ OBETE žiada o povolenie návštev covidových pacientov a nastavenie jasných pravidiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.