Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: MF vyhlási obstarávanie na audit účtovných závierok štátu

BRATISLAVA 17. decembra –

MF SR vyhlási obstarávanie na audit účtovných závierok štátu

Ministerstvo financií SR plánuje vyhlásiť verejné obstarávanie na audit účtovných závierok. Konsolidované účtovné závierky štátu musia byť overené audítorom, táto povinnosť vyplýva zo zákona o účtovníctve. Uvedený predpis stanovuje aj povinnosť overenia súladu výročných správ s predmetnými účtovnými závierkami.

Predmetom auditu budú konsolidované účtovné závierky vybraných účtovných jednotiek verejnej správy (kapitol štátneho rozpočtu) zostavených za rok 2013, 2014, 2015, overenie konsolidovanej účtovnej závierky ústrednej správy zostavenej za rok 2013, 2014, 2015 a overenie súladu konsolidovaných výročných správ kapitol štátneho rozpočtu vyhotovených za rok 2013, 2014, 2015 s konsolidovanými účtovými závierkami kapitol štátneho rozpočtu zostavenými za rok 2013, 2014, 2015.

Z poznatkov a skúseností pri overovaní predmetných závierok za roky 2010, 2011 a 2012 vyplýva, že najefektívnejším spôsobom bude zabezpečiť splnenie všetkých povinností súvisiacich s overením konsolidovaných účtovných závierok aj výročných správ na všetkých úrovniach konsolidácie rovnakým audítorom, audítorskou spoločnosťou alebo konzorciom audítorských spoločností.

Takto komplexne formulovaný predmet zákazky prinesie aj úsporu verejných financií, keďže nebude nevyhnutné vykonať dodatočné audítorské postupy. Verejné obstarávanie zahŕňa tri účtovné obdobia, teda roky 2013, 2014 a 2015 preto, aby audítor mohol hlbšie poznať auditovaný subjekt, čo sa prejaví aj na kvalite vykonaného auditu, kvalite záverečnej správy z auditu, ako aj v kompetentnosti navrhovaných opatrení.

Pri verejnom obstarávaní sa predpokladá využitie elektronickej aukcie, čo je jedna z najtransparentnejších foriem obstarávania. S víťazným uchádzačom bude uzatvorená zmluva, ktorá bude účinná od jej zverejnenia v Centrálnom registri zmlúv do 31. decembra 2016. Hodnota zákazky za uvedené trojročné obdobie je predpokladaná vo výške 4 mil. eur bez DPH.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.