Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: MF plánuje obstarať podporu k licenciám Microsoft

BRATISLAVA 10. júna –

Ministerstvo financií SR (MF SR) plánuje v súlade zo zákonom č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní vyhlásiť verejnú súťaž, výsledkom ktorej bude centrálna rámcová dohoda na zabezpečovanie Microsoft licencií a súvisiacej podpory. Pre verejnú súťaž sa MF SR rozhodlo na základe rokovaní s Úradom pre verejné obstarávanie.

Cieľom plánovaného verejného obstarávania je v prvom rade zabezpečiť kontinuitu služieb podpory pre desktopové a serverové licencie v majetku štátu a v prípade potreby mať možnosť nakúpiť licencie.

Naviac, oproti súčasnosti bude môcť ministerstvo financií pružnejšie manažovať využívanie licencií na základe aktuálnych potrieb jednotlivých organizácií, a to vďaka možnosti zníženia úrovne desktopových licencií. Zároveň bude možné licencie voľne kombinovať a tým pádom ich flexibilne presúvať medzi organizáciami zahrnutými v centrálnej rámcovej dohode.

Štát tak urobí ďalší krok k systémovejšiemu zabezpečovaniu podpory a softvérových licencií. Už v súčasnosti sa centrálne nakupujú licencie Oracle.

Prostredníctvom zmluvných vzťahov so spoločnosťou Microsoft uzatvorených na základe uznesení vlád SR z rokov 2002, 2005, 2008 a 2012 bolo umožnené organizáciám verejnej správy nadobúdať licencie spoločnosti Microsoft za zvýhodnených cenových podmienok.

V súčasnosti MF SR zabezpečuje pre 32 rezortov (spolu 165 organizácií) služby podpory na 86 548 desktopových licenciách využívaných štátnymi úradníkmi.

Hodnota zákazky na obdobie 48 mesiacov bola stanovená na základe predchádzajúcich zmluvných vzťahov a budúcich odhadov vo výške 47 000 000 eur. Záujmom ministerstva bude v rámci verejného obstarávania dosiahnuť čo najnižšiu cenu za obstarávané licencie a služby podpory.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatId=84&NewsID=842

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SWAN a 4ka prinášajú pevný 5G internet na doma

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.