Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Lacné účty pre každého sú už realitou

BRATISLAVA 2. februára –

Od začiatku februára si môžu klienti bánk na Slovensku otvoriť zvýhodnený bankový účet. Od pondelka totiž banky ponúkajú nové účty. Vynovený, lepší základný bankový produkt, ktorý je určený pre ľudí s čistým mesačným príjmom do 400 eur a je zadarmo a druhým je štandardný účet za maximálne 3 eurá.

Klienti bánk si môžu jeden z týchto dvoch účtov jednoducho otvoriť v ktorejkoľvek „kamennej“ banke, resp. pobočke banky na Slovensku, ak splnia jednoduché podmienky. Účet za 0 eur je určený pre ľudí, ktorých čistý mesačný príjem nepresahuje 400 eur, to je aj prvá z podmienok získania tohto účtu. Druhá podmienka je, že klient nesmie mať žiaden ďalší platobný účet okrem termínovaného vkladu, vkladnej knižky, sporiaceho účtu, či stavebného sporenia. Obe tieto podmienky preukáže čestným prehlásením.

„Pevne verím, že tento produkt bude kľúčovo zaujímavý pre našich dôchodcov, ale aj študentov a nízkopríjmových zamestnancov a umožní týmto ľuďom sa nebáť bánk, pracovať s bankovými nástrojmi tak, ako hociktorý iný človek,“ uviedol minister
financií Peter Kažimír.

Ďalšou novinkou je štandardný účet (platobný účet so základnými funkciami). Tento účet je za maximálne 3 eurá mesačne. Podmienkou je, že klient nesmie mať otvorený žiadny iný obdobný účet. Oba účty ponúkajú takmer rovnaký rozsah služieb. Všetky informácie sú zverejnené na stránke www.fininfo.sk. Banky musia zároveň poskytnúť informácie o týchto účtoch aj svojim klientom. Na svojich webových stránkach ich uvádzajú väčšinou pod označením legislatívne účty, je teda na klientoch, aby sa o tieto účty zaujímali a aktívne si ich na svojich pobočkách pýtali. Pre riešenie prípadných otázok zriadilo ministerstvo financií bezplatnú infolinku 0800 158 888, na ktorej môžu ľudia dostať odpovede na svoje otázky súvisiace s otvorením lacného účtu.

Viac informácií nájdete tu:

http://www.fininfo.sk/sk/clanky-medialne-analyzy/detail/_zakladny-bankovy-produkt

http://www.fininfo.sk/sk/clanky-medialne-analyzy/detail/_platobny-ucet-so-zakladnymi-funkciami

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.