Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Komentár k ŠR september 2016

BRATISLAVA 3. októbra –

Schodok štátneho rozpočtu sa v septembri medziročne znížil o viac ako 532 mil. eur

Príjmy štátneho rozpočtu boli ku koncu septembra 2016 medziročne nižšie o 724,4 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje -6,9 %. Zároveň však aj výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne nižšie o 1,256 mld. eur, čo je pokles až o -10,7 %. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu septembra schodok vo výške 644,3 mil. eur. Uvedené hospodárenie štátneho rozpočtu znamenalo medziročné zníženie schodku o 532,2 mil. eur, resp. -45,2 %.
Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 495,1 mil. eur, čo je v percentuálnom vyjadrení 6,5 %. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 545,3 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 61 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 12,2 mil. eur a pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 1,8 mil. eur. Medziročný pokles bol zaznamenaný pri dani z príjmov fyzických osôb a pri DPH.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému poklesu o 62,6 mil. eur. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný v rámci príjmov z administratívnych poplatkov, ktoré medziročne vzrástli o 13,3 mil. eur.

Pozitívne sa vyvíjali aj výdavky na obsluhu štátneho dlhu, ktoré medziročne klesli o 98,8 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje -11 %. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 1,143 mld. eur s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 229,1 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=860

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.