Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Hodvábna cesta začína mať jasnejšiu podobu

HONG KONG 11. septembra –

Minister financií Peter Kažimír sa v pondelok v Hong Kongu zúčastnil druhého ročníka summitu Belt and Road (Hodvábna cesta). Na summite, za účasti vládnych predstaviteľov, investorov a finančných inštitúcií zo 48 krajín, sa hlavná pozornosť venovala téme investičných príležitostí súvisiacich s realizáciou projektu, ako aj úlohe Hong Kongu ako finančného centra – „From action to Vision“.

Cieľom konferencie bola výmena názorov a preskúmanie nových obchodných príležitostí. Na tohtoročnom summite sa zúčastnilo približne 40 rečníkov a asi 2400 účastníkov.

Najvyššia predstaviteľka Hong Kongu Carrie Lam zároveň oznámila, že Peking a Hong Kong pracujú na ďalšej strategickej, ekonomickej a obchodnej dohode v oblastiach aktivizovania kapitálu, investícií do infraštruktúry a obchodu, čo sú oblasti priamo zapojené do projektu novej Hodvábnej cesty.

Slovensko má ambíciu aktívne sa zapájať do rozhovorov a implementácie projektu One Belt One Road. Summitu sa zúčastnili vládni predstavitelia, zástupcovia medzinárodných inštitúcií, ako aj súkromný sektor a experti na danú tému, krajín tzv. „One Belt One Road“.

Hodvábna cesta prechádza viac než 60 krajinami a očakáva prepojenie ekonomického potenciálu krajín nachádzajúcich sa na daných trasách smerom do Európy. Cieľom je vytvoriť prepravné kanály, zvýšiť ich kapacitu a zároveň šetriť administratívne a tranzitné náklady.

Následne sa v rámci pracovnej cesty minister financií, spoločne so štátnou tajomníčkou MF SR Danou Meager, stretli s ministrom financií Hong Kongu, Paulom Chan. Spoločne hovorili predovšetkým o možnostiach výmeny informácií o slovenských daňových subjektoch s aktivitami v Hong Kongu.

„Hong Kong je bránou do a z Ázie a pre nás je nesmierne dôležité prehlbovať a rozširovať vzájomnú spoluprácu“, uviedol minister Kažimír a dodal, že „samozrejme nie sme limitovaní len samotným projektom One Belt One Road. Naopak, je tu mnoho možností v inovatívnej časti ekonomiky, s dôrazom na start up či fintechy“.

Na stretnutí s ministrom obchodu a ekonomického rozvoja Hong Kongu Edwardom Yau Tang-wahom obaja partneri hovorili o možnostiach prehlbovania ekonomickej spolupráce ako na vládnej úrovni tak na úrovni podnikateľského sektora.

Viac informácií o Belt and Road Summit nájdete tu:

http://www.beltandroadsummit.hk/en/information_centre/about_bars.html

http://beltandroad.hktdc.com/en/belt-and-road-basics

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Domáci sprievodca prania prírodných a syntetických materiálov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.