Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Európa spoznala unikátny projekt The School Dance

BRATISLAVA 28. októbra (SITA) –

Digitálny líder a štátny tajomník Ministerstva financií SR Peter Pellegrini predstavil v piatok 25.10.2113 na pôde Európskej komisie (EK) unikátny slovenský projekt The School Dance. Na podujatí v Bruseli sa približne sto pozvaným hosťom predstavili víťazné tímy druhého ročníka súťaže „The School Dance“, ktoré zvíťazili v kategóriách najlepší tanec a najlepší digitálny plagát, vrátane víťazného vystúpenia žiakov martinského Gymnázia V. P.
Snahou Petra Pellegriniho je, aby sa táto súťaž preniesla aj do ďalších európskych krajín. „Som naozaj presvedčený, že tento projekt je príkladom toho, ako je možné veľmi jednoduchým a neformálnym spôsobom zvýšiť u detí zručnosti v oblasti informačno-komunikačných technológií,“ povedal slovenský Digitálny líder počas prezentácie projektu v Bruseli, na ktorej sa zúčastnil aj premiér Robert Fico, podpredsedníčka EK Neelie Kroes zodpovedná za digitálnu agendu a podpredseda EK Maroš Šefčovič.
Súťaž The School Dance 2013 nápaditým spôsobom spojila dve zdanlivo nesúvisiace veci – tanec a využívanie digitálnych technológií. Do súťaže sa v tomto ročníku zapojilo takmer 300 stredných, základných a materských škôl. Zámerom tohto projektu, nad ktorým Peter Pellegrini prebral záštitu, je podporiť získavanie digitálnych zručností mladých ľudí. Tým rastú aj ich šance na uplatnenie sa na pracovnom trhu v budúcnosti.
Paradoxne, súčasnosť charakterizuje vysoká nezamestnanosť mladých ľudí. Na druhej strane má sektor informačných technológií ponúkať v krajinách Európskej únie do roku 2015 viac ako 1 milión voľných pracovných miest. Práve preto je jednou z kľúčových priorít Digitálneho lídra SR Petra Pellegriniho podpora projektov, ktoré vedú k zvyšovaniu schopností pracovať s informačno-komunikačnými technológiami. A The School Dance k takým projektom bezpochyby patrí.
Už 25. novembra sa v Bruseli uskutoční ďalšie z pravidelných stretnutí digitálnych lídrov z krajín EÚ, kde chce Peter Pellegrini svojim kolegom predstaviť tento projekt a navrhnúť jeho cezhraničný rozmer.

Prezentačné video si môžete pozrieť tu:

http://www.youtube.com/watch?v=MbbJAseB6Po

Fotografie z akcie dostupné na webstránke Európskej komisie:

http://ec.europa.eu/avservices/photo/photoDetails.cfm?sitelang=en&ref=024222#0

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.