Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: EK vidí slovenský budúcoročný rozpočet medzi elitou

BRATISLAVA 28. novembra –

Európska komisia dnes zverejnila hodnotenie rozpočtov 16 krajín eurozóny a Slovensko spoločne s Nemeckom, Holandskom a Luxemburskom boli jediné štyri krajiny, ktorých návrhy rozpočtov na rok 2015 boli vyhodnotené ako plne v súlade s prísnymi pravidlami Paktu stability a rastu.

„Som úprimne presvedčený, že je to jeden z najlepších, ak nie najlepší rozpočet, ktorý som kedy predkladal alebo pomáhal tvoriť. Vytvára všetky predpoklady na zdravú a udržateľnú konsolidáciu verejných financií ako na budúci rok tak aj v budúcnosti,“ uviedol podpredseda vlády SR a minister financií Peter Kažimír.

Nemalo by dôjsť k výraznej odchýlke od požadovaného konsolidačného úsilia na ceste k strednodobému rozpočtovému cieľu, ktorým je štrukturálne vyrovnaný rozpočet, ani k prekročeniu 3 % hranice pre deficit verejnej správy.

„Návrh rozpočtu na rok budúci rok je opäť ambicióznejší, než vyžadujú európske pravidlá a národná legislatíva. Bude o pokračujúcej konsolidácii a opatreniach smerujúcich do dvoch kľúčových prioritných oblastí, trhu práce a rezortu školstva,“ dodal Kažimír.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Otec a syn Bacigalovci pracujú spoločne v Amazone. „Pomohlo nám to k vzájomnému rešpektu,“ tvrdia obaja

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.