Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: EBOR poskytne Slovensku 20 miliónov eur na zelené projekty

BRATISLAVA 13. júna –

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) opäť pomôže na Slovensku financovať formou úverovej linky v hodnote 20 mil. eur projekty zamerané na podporu udržateľnej energie. Firmy z oblasti priemyslu alebo stavebníctva budú môcť na takéto projekty čerpať úvery prostredníctvom Slovenskej sporiteľne.
„Vysoko oceňujeme tento finančný nástroj, ktorý môže podporiť ekonomický rast na Slovensku prostredníctvom financovania projektov udržateľnej energie. Nadväzuje na predchádzajúce vynikajúce skúsenosti v tejto oblasti a je dôležitým prvkom v pokračujúcej spolupráci medzi SR a EBOR,“ zhodnotil štátny tajomník rezortu financií Vazil Hudák.
Úverová linka sa bude realizovať v rámci tretej fázy programu SlovSEFF III (Sustainable Enegry Finance Facility in Slovakia/Slovenský rámec pre financovanie udržateľnej energie). Predpokladá sa, že celkovo budú takto podporené tzv. zelené projekty až v sume 40 mil. eur, pričom na tento účel má byť použitá aj časť zdrojov, ktoré Slovensko získalo z predaja emisií.
Cieľom programu SlovSEFF III je znižovať emisie skleníkových plynov na Slovensku podporou projektov zameraných na využívanie obnoviteľných zdrojov. Program tiež reflektuje vysoký dopyt po úspornejších energetických riešeniach zo strany malých a stredných podnikov a domácností.
Program SlovSEFF funguje od roku 2007. Doposiaľ bolo takto na Slovensku podporených približne 700 investícií v celkovej hodnote vyše 190 miliónov eur. Predpokladá sa, že obe predošlé fázy programu SlovSEFF by mali dosiahnuť zníženie emisií CO2 približne o 115 tis. ton ročne.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=697

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MF SR : Slovensko s pomocou EBOR prijalo novú legislatívu pre kryté dlhopisy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.