Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Dvere ku gréckemu riešeniu otvorené

BRATISLAVA 12. februára –

Prvé kolo rokovaní s Gréckom ukázalo, že dvere pre možnú dohodu sú stále otvorené. Počnúc dneškom sme pripravení začať rozhovory, na technickej úrovni, o nových reformných plánoch gréckej vlády premiéra Alexisa Tsiprasa.

Členské krajiny eurozóny dali gréckemu ministrovi jasne a priamočiaro najavo mantinely možného predĺženia existujúceho gréckeho programu, ktorý v prípade že nedôjde k dohode, skončí na konci februára. Sme v reálnej časovej tiesni a nasledujúce stretnutie naplánovane na pondelok bude kľúčové pre prípadný úspech, či neúspech. Tak ako predtým, stále platí, že je na Grékoch aby sa rozhodli čo sú ochotní urobiť pre návrat na cestu udržateľného rastu.

Slovenská pozícia zostáva nemenná. Nesúhlasíme s odpustením dlhu a sme otvorení diskusii o redizajne štrukturálnych reforiem v Grécku, ktoré ale neohrozia ich schopnosť splácať svoje záväzky.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Významní predstavitelia svetového biznisu sa stretli v Prahe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.