Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ďalší významný krok v boji proti daňovým únikom

BRATISLAVA 28. januára –

Ďalší významný krok v boji proti daňovým únikom

Slovenská republika podpísala v stredu v Paríži spolu s ďalšími 31 krajinami multilaterálnu dohodu, ktorá zintenzívni vzájomnú spoluprácu v odhaľovaní daňových únikov.

Podpísaním dohody urobila Slovenská republika ďalší krok k zefektívneniu boja proti daňovým únikom a k zintenzívneniu medzinárodnej spolupráce. Zároveň sa naša krajina týmto podpisom prihlásila k implementácii záverov projektu BEPS (projekt zameraný proti erózii základu dane a presunom ziskov).

„Považujem to za ďalší z významných krokov v boji s daňovými únikmi. V rámci medzinárodnej spolupráce je nevyhnutná rýchla výmena informácií, ktorá prispieva k odhaľovaniu únikov“, povedal podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír. Podpísanie dohody by malo viesť k prehĺbeniu transparentnosti nadnárodných spoločností.

Automatická výmena správ Country-by-Country umožní správcom dane získať informácie o vybraných daňových ukazovateľoch nadnárodných spoločností, vrátane ich ziskov, či výšky dane zaplatenej týmito spoločnosťami v jednotlivých štátoch. Správcovia dane tak dostanú k dispozícii ďalšie informácie, ktoré im pomôžu odhaliť, či nadnárodné spoločnosti umelo neznižujú základ dane presúvaním ziskov do iných krajín.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.