Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR : Boj s daňovými únikmi úspešne pokračuje

BRATISLAVA 6. decembra –

Ministerstvo financií SR (MF SR) prijalo desiatky opatrení zameraných na boj proti daňovým únikom. Z roka na rok sú prijímané ďalšie opatrenia, ktorých cieľom je zefektívniť výber daní.

Na základe údajov z tretieho štvrťroku MF SR aktualizovalo odhad efektívnej daňovej sadzby na dani z pridanej hodnoty. Podľa týchto údajov môžeme konštatovať, že prijaté opatrenia prinášajú výsledky, čo sa premietlo aj v efektívnej daňovej sadzbe pre DPH, ktorá rastie druhý štvrťrok po sebe. V treťom kvartáli 2017 dosiahla úroveň 15,16%, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu štvrťroku zvýšenie o 0,15 p.b. a môžeme ju zaradiť medzi historicky najvyššie.

Viac informácií na: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4738

Alexandra Gogová
Riaditeľka Tlačového odboru Ministerstva financií SR

Odporúčané články

Sovietska hegemónia sa skončila Prenos vírusu HIV z matky na dieťa sa darí zastaviť až v 98% prípadoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies