Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Boj proti daňovým únikom pokračuje

BRATISLAVA 29. júna – Ministerstvo financií spolu s ďalšími rezortmi pripravili nové opatrenia v rámci akčného plánu boja proti daňovým podvodom. Reagujú tak na výsledky opatrení, ktoré do štátneho rozpočtu od roku 2012 priniesli navyše, vďaka vyššej úspešnosti výberu dane z pridanej hodnoty a dane z príjmov právnických osôb, viac ako 2,1 mld. eur.
Posledná etapa akčného plánu boja proti daňovým podvodom sa skončila v októbri minulého roka. Bolo prijatých takmer 50 opatrení, ktoré priniesli stá milióny eur do štátneho rozpočtu, množstvo obvinených páchateľov a odhalili daňové podvody. „Nové navrhované opatrenia vznikli na základe skúseností boja proti daňovým únikom v prostredí daňovej kobry. Nejde o politické opatrenia, ide o nadrezortnú spoluprácu ministerstiev a verím, že budú rovnako úspešné ako tie doterajšie,“ uviedol minister financií Peter Kažimír.
Opatrenia, ktoré sa zavádzali do praxe postupne od roku 2012 boli úspešnejšie ako sa očakávalo, ale zareagovali na ne aj podvodníci. Napríklad pri KV DPH zaznamenala finančná správa zmeny v správaní platiteľov dane vo forme rapídneho prechodu z nadmerných odpočtov do optimalizácie daňovej povinnosti, nárast počtu subjektov v schémach a iné. Časť podnikateľov zmenila svoje správanie, došlo k presunu formy páchania podvodov do sofistikovanejších foriem. Na tieto trendy reagujú rezorty ďalšími opatreniami, ktoré dnes predstavili.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

Odporúčané články

Boj so smogom môže Európanom do roku 2025 ušetriť 183 mld. EUR Sovietska hegemónia sa skončila

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies