Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Aukcia troch štátnych dlhopisov dosiahla historický úspech

BRATISLAVA 18. apríla –

Slovenská republika v dnešnej aukcii štátnych dlhopisov ponúkla na predaj tri štátne dlhopisy so splatnosťou 2,6 roka, 11 rokov a 15 rokov. Celková hodnota predaných dlhopisov bola 480,4 mil. eur pri celkovom dopyte až 790 mil. eur, čo bolo v súlade s očakávaniami ARDAL. V porovnaní s predchádzajúcimi aukciami veľkým úspechom bol pokles výnosov. Pri všetkých dlhopisoch sa dosiahli menšie výnosy ako pri predchádzajúcom predaji toho istého dlhopisu a bolo zaznamenané nové absolútne výnosové minimum na úrovni mínus 0,1339 % p. a.

„Výsledky emisie potvrdzujú, že naše dlhopisy sú skvelou príležitosťou pre investorov“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Po prvýkrát bol ponúknutý „nový januárový“ 15 ročný dlhopis, ktorý dosiahol výnos približne o pol percenta menší ako pri syndikovanom predaji v januári. S celkovými výsledkami aukcie je ARDAL ako aj MF SR veľmi spokojné. Emisia tak opäť potvrdila záujem investorov o dlhopisy Slovenskej republiky nielen s kratšou, ale aj dlhšou splatnosťou. Získané finančné prostriedky budú slúžiť na krytie dlhu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

Odporúčané články

Aupark dražil vianočné ozdoby popredných dizajnérov Aupark sa obliekol do vianočnej rozprávky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies