Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. februára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ako firmy na Slovensku platili dane

BRATISLAVA 5. februára –

MF SR zverejnilo zoznam firiem, ktoré mali v roku 2013 kladnú alebo nulovú splatnú daň.

Ministerstvo financií SR zverejnilo zoznam firiem a ich splatnú daň z príjmov, ktorú mali uvedenú v účtovných závierkach za rok 2013. „Našim cieľom je takýmto zoznamom zvýšiť informovanosť verejnosti o tom, ako firmy na Slovensku platia dane a prispieť k väčšej daňovej transparentnosti podnikateľského prostredia,“ povedal minister financií SR Peter Kažimír.

Tento zoznam ministerstvo zverejňuje na základe novely zákona o správe daní platnej od 1. januára 2015. Zoznam pozostáva z verejne dostupných údajov Registra účtovných závierok (RÚZ) za rok 2013 a uvádza sa v ňom obchodné meno alebo názov právnickej osoby, jej sídlo, identifikačné číslo a výška splatnej dane. Firmy sú zoradené podľa výšky splatnej dane od najvyššej po najnižšiu.

V zozname sú len tie účtovné jednotky, ktoré majú v RÚZ pridelené IČO zo Štatistického úradu SR a majú v RÚZ dostupnú účtovnú závierku za vybraný rok. Do zoznamu sa taktiež zaraďujú len tie subjekty, ku ktorým sú v RÚZ priradené údaje na príslušných riadkoch v účtovnej závierke, teda ak je riadok nevyplnený alebo neexistujú vyťažené dáta účtovnej jednotky, nebudú sa v ňom nachádzať. V prípade, že pri konkrétnom subjekte je dostupných viacero účtovných závierok za daný rok, napríklad z titulu, že došlo k oprave v účtovnej závierke, sa zohľadňujú údaje z poslednej známej účtovnej závierky.

MF SR bude zoznamy o tom, ako firmy platia dane, aktualizovať z dostupných údajov na štvrťročnej báze a údaje budú zohľadňovať posledné dostupné účtovné obdobie.

Zoznam nájdete tu: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10079

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Set učebníc Aha, Slovenčina! pomôže ukrajinským študentom zvládnuť základy slovenského jazyka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.