Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Slováci budú investovať do energetiky na Kube

BRATISLAVA 9. februára –

Slováci budú investovať do energetiky na Kube

Minister financií Peter Kažimír ukončil služobnú cestu na Kube rokovaním s ministrom energetiky a baníctva Alfredom López Valdésom. Hovorili spolu o rozšírení spolupráce v oblasti energetiky. Realizácia projektov slovenskými firmami by mohla priniesť prácu stovkám ľudí v energetickom priemysle na Slovensku. 

Ministri navštívili tepelnú elektráreň Felton, ktorá potrebuje po minuloročnej havárii kompletnú opravu 1.bloku. Ide o jednu z najväčších elektrárni na východe Kuby s výkonom 500 megawatt a takmer 800 zamestnancami. Opravu bude realizovať slovenská firma PPA Controll, ktorá podpísala s kubánskou stranou memorandum o rekonštrukcii 1. bloku elektrárne. „Našim cieľom je, aby detaily tohto kontraktu boli vyrokované čo najskôr“, povedal minister financií Peter Kažimír.

Okrem opravy elektrárne by sa na Kube mali realizovať ďalšie energetické projekty. Ide napríklad o projekt spoločnosti WorldWood s.r.o. na postavenie 2 bioelektrarní na báze spracovania odpadu z inváznej dreviny. Rokovania o projekte sú ukončené a v súčasnosti sa dolaďujú podmienky výkupných cien energie.

Návšteva ministra financií v Kubánskej republike výrazne prispela aj k prieniku firmy Proxenta, ktorá chce investovať v oblasti potravinárstva, ako aj spoločnosti AZC, ktorá má záujem o investovanie v oblasti obnoviteľných energetických zdrojov.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Príďte s rekreačným poukazom na Liptov. Región má pestré možnosti ubytovania Slováci sa musia otvoriť cudzincom, inak sa modernou krajinou nikdy nestaneme

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.