Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Peter Kažimír po rokovaní Euroskupiny v Bruseli

BRATISLAVA 9. mája –

Vyjadrenie ministra financií Petra Kažimíra po rokovaní Euroskupiny v Bruseli:

Dnes to bolo určite oveľa lepšie a rýchlejšie než sme očakávali. Myslím si, že sa udiali veci, ktoré môžu znamenať rozhodnutia týkajúce sa najbližšej tranže, ale nejde len o tranžu, ide naozaj aj o vyhodnotenie vývoja v Grécku za prvý rok, a k tomu všetkému môžeme dospieť zrejme už v máji.
Nehovorme ešte o konkrétnych sumách, tie budú presne vyplývať z technických rokovaní, ktoré budú finišovať aj na tzv. euroskupine, ktorá je pod úrovňou ministrov. Plán je jasný, niekedy koncom mája by sme mali schvaľovať konkrétne sumy peňazí a dúfam dostaneme aj informáciu, ktorá sa bude týkať účasti MMF a snáď sa budeme vedieť pohnúť ďalej aj v debatách o udržateľnosti gréckeho dlhu.
Kľúčové sú už dnes rozhovory aj s predstaviteľmi jednotlivých krajín. Do výsledkov rokovaní, ktoré doteraz viedli Inštitúcie budú postupne vstupovať aj národní experti a my budeme netrpezlivo očakávať výsledky, pretože veci sú hotové tak na 95%.
Koncom mája by sme mali schvaľovať konkrétne sumy peňazí

S pozdravom

Tlačový odbor
Ministerstvo financií
tel: +421 2 5958 2203

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

ZSSK prevezie retro autá v rámci rely 500km Slovenských. Užite si legendárne preteky zblízka ako spolujazdec v historickom aute Alfons Mucha bol geniálny fotograf, odhaľuje výstava na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.