Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR:Bratislavčania s pomocou ministerstva dopravy dostali nové byty

BRATISLAVA 9. októbra –

Bratislavčania dostali do užívania ďalších 48 nových nájomných bytov. Ich výstavba bola financovaná v kombinácii dotácie z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky (MDVRR SR) a rozpočtovými prostriedkami mesta Bratislava. „Podpora bývania je naša priorita a teší nás, že dnes môžeme dať Bratislavčanom do užívania ďalších 48 nových nájomných bytov. Sú určené pre obyvateľov s nízkymi príjmami. Teda pre tých, čo to najviac potrebujú,“ uviedol F. Palko. Na obstaranie nových nájomných bytov na Čapajevovej ulici poskytlo MDVRR SR dotáciu vo výške 461 350 eur, čo predstavuje 25 % obstarávacích nákladov na stavbu. Zvyšné prostriedky zabezpečilo mesto Bratislava prostredníctvom vlastných rozpočtových prostriedkov. O od roku 2000 sa vďaka tejto forme podpory ministerstva podarilo v Bratislave obstarať už 548 nájomných bytov. „Uvedomujeme si, že tento počet bytov nie je pre hlavné mesto dostatočný, ale sme pripravení, v rámci našich možností ďalej podporovať rozvoj verejného nájomného bývania v hlavnom meste,“ dodal F. Palko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.