Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR:Betónku pri Sládkovičove nahradila kvalitná asfaltová cesta

BRATISLAVA 5. augusta –

Betónku pri Sládkovičove nahradila kvalitná asfaltová cesta

Stará betónová cesta v úseku Senec – Sládkovičovo – Galanta je už minulosťou. Nahradila ju kvalitná asfaltová vozovka s novými križovatkami a protihlukovými stenami. Na slávnostnom otvorení novej cesty sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktor Stromček.
„Rekonštrukcie takýchto ciest majú význam najmä pre obyvateľov dotknutého regiónu, ktorí sa do svojho cieľa dostanú rýchlejšie, komfortnejšie a hlavne bezpečnejšie,“ povedal štátny tajomník V. Stromček.
„Skúsenosti, ktoré sme získali, zúročíme pri ďalších podobných projektoch. Z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 budú financované obnovy aj ďalších betónových ciest v havarijnom stave. Najbližšie to bude rovnako neslávne známa betónka pri Turčianskych Tepliciach, ktorá sa začne rekonštruovať už v najbližších mesiacoch, “ dodal V. Stromček.
„Našou prioritou je nielen budovanie diaľnic, zameriavame sa aj na cesty I. triedy, pretože sú dôležitými tepnami, ktoré spájajú naše regióny,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely.
Na ceste I/62 Sládkovičovo – hranica okresu Galanta/Senec (12 km) bolo vybudovaných šesť križovatiek so samostatnými odbočovacími pruhmi a jedna sa prestavala na kruhový objazd. Počas druhej fázy projekty sa rekonštruovalo takmer 5 kilometrov cesty I/75 medzi Sládkovičovom a Galantou, vrátane jednej križovatky a vybudovala sa jedna protihluková stena pri obytnej zóne.
Náklady na rekonštrukciu cesty boli viac ako 20 miliónov eur. Až 85 percent z oprávnených nákladov bolo pokrytých z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Matúšova zem láka turistov na cyklotrasy a prírodné krásy Michael Kolář a jeho triky pre lepšiu jazdu na e-biku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.