Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Informovalo prezidenta o pripravovanej výstavbe obchvatu Prešova

BRATISLAVA 15. februára –

 

Ministerstvo dopravy informovalo prezidenta o pripravovanej výstavbe obchvatu Prešova, rezort financií žiada o vysvetlenie.

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes listom informoval  prezidenta SR Andreja Kisku o pripravovaných krokoch v rámci riešenia dopravnej situácie v Prešove  a zároveň požiadal o stretnutie v blízkej dobe, na ktorom ho bude informovať o výsledkoch rokovaní so zhotoviteľom. Minister dopravy žiada rezort financií o detailný rozpis medializovaného objemu usporených financií pre ich navrhované riešenie dopravnej situácie v Prešove.

„Osobne som informoval prezidenta Andreja Kisku o pripravovanej výstavbe obchvatu Prešova už na jeseň minulého  roku. Dnes som ho listom opäť ubezpečil, že s verejnými financiami nakladám zodpovedne a dôkladne zvažujem všetky kroky a podrobne analyzujem, či sú prostriedky vynaložené efektívne, tak, ako sa vláda zaviazala v projekte Hodnota za peniaze,“ uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. 

Projekt diaľničného obchvatu D1 Prešov, západ – Prešov, juh je pripravený na výstavbu aj vzhľadom na možnosť čerpať prostriedky zo štrukturálnych fondov EÚ. Plánovanie tohto diaľničného úseku podporujú aj najnovšie dopravné prieskumy a analýzy a na jeho prípravu sa už investovalo takmer 50 miliónov eur.

Vzhľadom na doteraz vynaložené investície a aktuálny stav prípravy diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R4 ministerstvo dopravy žiada rezort financií o podrobné zdôvodnenie, ktoré ho viedlo k záverom riešenia dopravy v meste Prešov východným obchvatom.

Zároveň žiada o detailný rozpis medializovaného objemu usporených financií pre navrhované riešenia vo vzťahu k súčasnému riešeniu v podobe diaľnice D1 a severného obchvatu na rýchlostnej ceste R4, ktoré preferuje MDV SR, NDS, Prešovský samosprávny kraj a mesto Prešov, ktorá je v súlade s platnými územnými plánmi a má takmer všetky potrebné povolenia.

 

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

ZSSK obnovuje dopravu takmer do plného GVD ZSSK pridá v mimoriadnom cestovnom poriadku ďalšie vlaky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.