Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Lyoness Child & Family Foundation pomáha deťom v Afrike

BRATISLAVA 21. marca – Po iba deväťmesačnej výstavbe otvorila nadácia Lyoness Child & Family Foundation dňa 15. marca Základnú školu No-Moscow Nelsona Mandelu v juhoafrickej dedine Qunu. Patrónom tohto úžasného charitatívneho projektu je nositeľ Nobelovej ceny za mier Dr. Nelson Rolihlahla Mandela.

Luvuyo Hlanganani Mandela otvoril 15. marca v dedinke Qunu svojím emotívnym prejavom Základnú školu No-Moscow Nelsona Mandelu. „Ponúknuť deťom v rodisku Nelsona Mandelu riadne vzdelanie je pre mňa a pre moju rodinu nesmierne dôležité. Chceli by sme nadácii Lyoness Child & Family Foundation poďakovať za jej sociálnu angažovanosť v Južnej Afrike,“ zdôraznil pravnuk Nelsona Mandelu v prítomnosti medzinárodných hostí vrátane asistentky Nelsona Mandelu Meme Mable Kgagara, CEO Lyoness Huberta Freidla, riaditeľky nadácie Child & Family Foundation Niny Passegger, ako aj zástupcov juhoafrického Ministerstva školstva.

V osobe Nelsona Mandelu našla nadácia Lyoness Child & Family Foundation skvelého patróna, škola bude preto niesť jeho meno. Tento 94-ročný nositeľ Nobelovej ceny za mier a bývalý prezident Južnej Afriky sa celý život angažoval za právo detí na vzdelanie. Preto jeho rodina podporovala tento školský projekt nadácie Child & Family Foundation v Južnej Afrike už od jeho spustenia v júli 2012. „Qunu je stále extrémne chudobná oblasť a práve vzdelanie môže tunajším deťom pomôcť prelomiť začarovaný kruh chudoby,“ potvrdila význam novej školy v regióne Garça Machel, manželka Nelsona Mandelu.

Základná škola No-Moscow Nelsona Mandelu bola vybudovaná v priebehu iba deviatich mesiacov. Všetky finančné prostriedky poskytla nadácia Lyoness Child & Family Foundation. Odteraz nahradí moderná budova školy predchádzajúcu budovu, ktorá bola v dezolátnom stave, a zabezpečí adekvátne prostredie na vzdelávanie pre zhruba 228 detí. V priestoroch školy majú žiaci k dispozícii sedem tried, sociálne zariadenia, škôlku, dve dielne na ručné práce, počítačovú miestnosť, knižnicu a nové ihrisko a športovisko.

O nadácii Lyoness Child & Family Foundation

Podľa princípov CSR (sociálnej zodpovednosti spoločnosti) a snahy o dlhodobé udržanie medzinárodne aktívneho spoločenstva Lyoness bola v roku 2008 založená nadácia Lyoness Child & Family Foundation, ako nezávislá charitatívna organizácia podporujúca národné aj medzinárodné projekty podpory v duchu hesla „Vzdelanie. Príležitosti. Budúcnosť“. Každý člen Lyoness aktívne prispieva na sociálne projekty nadácie určitou sumou zo svojho nákupu. Sú to predovšetkým vzdelávacie projekty pre deti a mládež z ekonomicky znevýhodnených krajín na celom svete. Viac informácií nájdete na www.lyoness-CFF.org.

O Lyoness

Lyoness je medzinárodné nákupné spoločenstvo a zároveň vernostný program. V súčasnosti má zastúpenie v 32 európskych krajinách, ako aj v USA, Kanade, Brazílii, Spojených arabských emirátoch, Katare a Južnej Afrike či v Ázijsko-pacifickej oblasti (Hongkong, Macao, Austrália, Thajsko a Filipíny). V súčasnosti využíva výhody Lyoness viac ako 2,7 milióna členov u 29 000 partnerských spoločností po celom svete. Viac informácií nájdete na www.lyoness.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Kupujete vybavenie do nového bytu? Takto môžete ušetriť Náklady na nákup školských potrieb budú citeľné

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.