Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. decembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Koncoročné platby zadajte včas

BRATISLAVA 18. decembra – Platby, ktoré majú odísť z účtu ešte v roku 2013, možno vo VÚB banke zadať aj v posledný deň v roku, teda 31. decembra. Ak majú byť peniaze ešte v tomto roku pripísané aj na účet príjemcu v inej banke v SR, je potrebné platbu zadať 31. decembra najneskôr do 8.30 hod. Na Silvestra budú pobočky VÚB banky otvorené do 12.00.

Ak potrebujete, aby vám peniaze odišli z účtu do konca roka, stačí domáci platobný príkaz zadať elektronicky 31. decembra do 20.00, zahraničný do 12.00. Pri prevodoch cez pobočku je možné platobné príkazy na domáce prevody predložiť v rámci otváracích hodín, zahraničné platby najneskôr do 12.00. Tieto časy garantujú, že prevody budú odpísané z vášho účtu v roku 2013. V prípade, že sú adresované prijímateľovi, ktorý má účet vo VÚB banke, budú aj jemu pripísané ešte v tomto roku.

Ak majú byť prostriedky pripísané na účet prijímateľa v inej banke ešte v tomto kalendárnom roku, treba domáci platobný príkaz zadať elektronicky najneskôr 31. decembra do 8.30. Pri štandardných platbách do zahraničia je potrebné zadať príkaz najneskôr 27. decembra do 15.00 elektronicky alebo do 14.45 na pobočke. V prípade regulovaných a SEPA prevodov stačí platbu zadať 30. decembra do 15.00 (elektronicky), resp. 14.45 (na pobočke). Ak nestihnete zadať platbu v uvedených termínoch, môžete využiť tzv. urgentný prevod, ktorý umožňuje domácu platbu do inej banky aj platbu do zahraničia zadať aj 31. decembra v doobedňajších hodinách.

Otváracie hodiny pobočiek:
24.12. – zatvorené s výnimkou pobočky Košice Galéria (otvorené 9-12 hod.)
25.12. – všetky pobočky zatvorené
26.12. – zatvorené s výnimkou pobočky Košice Galéria (otvorené 9-18 hod.)
31.12. – štandardne otvorené do 12.00, okrem Bratislava Centrál (do 16 hod.) a Košice Galéria (do 18 hod.)
01.01. – všetky pobočky zatvorené

V ostatných dňoch budú pobočky otvorené podľa štandardných otváracích hodín.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Bytové domy so zastaranými meračmi môžu mať problémy s odpočtami Technologické novinky z Lidla: Samoobslužné pokladnice a e-cenovky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.