Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Výzva NBS, aby nemenila podobizeň svätých Cyrila a Metoda

BRATISLAVA 21. novembra – Návrh NBS zmeniť podobizeň sv. Cyrila a Metoda považuje KDH za absurdný. Je nepochopiteľné, že NBS akceptovala pripomienky nejakého bruselského úradníka, ktorý možno nikdy ani na Slovensku nebol. Sv. Cyril a sv. Metod boli nielen vierozvestcovia, ale priniesli na Veľkú Moravu aj naše prvé písmo. Mali obrovský duchovný a kultúrny význam, ktorý formoval identitu nášho národa. Sú spolupatrónmi Európy, preto je nepochopiteľné, že práve Brusel s tým prichádza. V roku 1985 pri púti vo Velehrade vystúpil minister kultúry ČSSR Milan Klusák a hovoril „o pánovi Cyrilovi a pánovi Metodovi“ a dav skandoval „svätí.“ Dnes to isté ako komunistická moc robí aj Brusel. Je historickým faktom, že boli predstaviteľmi Cirkvi a boli vyhlásení za svätých, čo si každoročne pripomíname národnou púťou v Nitre. Je preto zvrátené, aby sme ich vyobrazovali inak, pretože to vyžaduje úradník z Bruselu. V Európe sme už mali jeden pokus stiahnuť kríže z verejných budov, ten však neuspel. Preto vyzývame Národnú banku Slovenska, aby sa správala ako národná a nemenila podobizeň sv. Cyrila a sv. Metoda.

Ján Figeľ
predseda KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.