Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Stanovisko k vytvoreniu LGBT komisie pri Úrade vlády SR

BRATISLAVA 2. októbra – KDH prechováva úctu k ľudsko–právnej agende, ktorá sa opiera o medzinárodnú i domácu legislatívu. Za najdôležitejší rozmer ľudskej spoločnosti v univerzálnom aj národnom rozmere považuje rodinu a manželstvo ako vzťah jedného muža a jednej ženy. V tomto zmysle so znepokojením sledujeme rastúce prejavy kultúrneho relativizmu a spochybňovanie tradičných hodnôt (od ochrany života cez rozvodový liberalizmus až po technicizáciu smrti).
Zvlášť sme znepokojení aktivitami LGBT menšiny aj pri snahe o vytvorenie komisie pri Úrade vlády SR. Považujeme za veľký civilizačný hazard, ak sa sentimentálne a emocionálne dôvody povyšujú nad morálku, zdravý rozum, poznanú pravdu a nad spoločenské dobro. Zámer vlády R. Fica ustúpiť týmto trendom považujeme za populizmus hraničiaci s etickým hazardom.
KDH sa vo svojich postojoch k týmto neľahkým témam opiera o základný rozdiel medzi „orientáciou“ človeka a jeho „správaním“ ako aktom slobodnej vôle. Sme presvedčení, že sociálny, psychologický, spoločenský i občiansky status každého človeka (nevynímajúc ani LGBT komunity) je v dostatočnej miere obsiahnutý v súčasnej podobe medzinárodných zmlúv a zákonov, ktoré dnes platia na Slovensku.

Marián Kvasnička, poslanec KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.