Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Reakcia na článok SME

BRATISLAVA 11. júla – Článok uverejnený dnes v denníku SME pod názvom „Pirátske hausbóty sú tajné“ je skresľujúci a zavádzajúci. Denník SME a jeho redaktor Matúš Burčík nepriamo obvinili bývalého ministra Figeľa, že zmenou zákona chcel chrániť majiteľov nelegálnych hausbótov. Napriek niekoľkodňovej príprave textu si autor z verejne prístupných zdrojov neoveril, aký bol legislatívny postup v príprave zákona. Návrh zákona predložil na rokovanie Legislatívnej rady vlády ešte minister Vážny 1. júna 2010, teda 10 dní pred parlamentnými voľbami. Rozsiahla novela zákona neobsahovala zmenu v prístupnosti registra plavidiel pre verejnosť. Tá bola zapracovaná až po tom, čo Legislatívna rada vlády pripomienkovala túto časť novely.
Zavádzajúci je názov článku v tom, že navodzuje dojem, že prijatá novela zákona poskytla právnu ochranu osobám, ktorí nelegálne stavajú svoje hausbóty. Pritom prístupnosť registra plavidiel pre verejnosť nijako nemení situáciu právnej zodpovednosti a stíhateľnosti osôb, ktorí svojím konaním pri výstavbe nelegálnych hausbótov páchajú trestnú činnosť. Ak úrady, v ktorých kompetencii je konať pri výstavbe nelegálnych stavieb, nekonajú, je potrebné pranierovať ich, nie ministra Figeľa. Tak ako je verejnosti neprístupný register motorových vozidiel, ale polícia nemá problém zistiť majiteľa auta, tak môže byť verejnosti neprístupný aj register plavidiel (vrátane hausbótov), avšak konať musia príslušné orgány.
Predseda KDH Ján Figeľ ako minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja pripravil zásadnú novelu stavebného zákona, ktorá obsahovala účinné nástroje na boj s čiernymi stavbami, od odpojenia od energií až po zbúranie stavby. Tá neprešla pre odpor Smeru a SaS. Preto stavať článok na tom, že zodpovednosť za nelegálnu výstavbu hausbótov na Jaroveckom ramene nesie Ján Figeľ namiesto orgánov, ktoré majú v kompetencii rozhodovať, je krivé obvinenie.

tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.