Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Reakcia na článok denníka SME

BRATISLAVA 6. augusta – Dnešný článok v denníku Sme je hrubo zavádzajúci. Snaží sa vytvoriť dojem neoprávneného nadobudnutia titulu PhD. Jánom Figeľom. Ján Figeľ získal titul PhD na základe splnenia všetkých povinností, ktoré vyplývali z vtedajšej zákonnej úpravy. Ján Figeľ od roku 1998 prednášal na Trnavskej univerzite a pôsobil niekoľko rokov v akademickom prostredí. Svoje doktorandské štúdium začal v roku 2002 a ukončil v roku 2007. Podľa zákona bolo možné ukončiť štúdium v päťročnej lehote, čo Ján Figeľ aj splnil. Dôvodom dlhšieho štúdia bola finalizácia prístupových rokovaní s Európskou úniou a následne vymenovanie Jána Figeľa do funkcie eurokomisára pre vzdelávanie a odbornú prípravu, čo pre neho znamenalo veľké množstvo povinností mimo Slovenska. Ján Figeľ odovzdal svoju dizertačnú prácu, ktorá bola riadne obhájená. Obhajoba bola zameraná na vzdelávanie v Európe a jeho sociálny rozmer, pričom prezentáciu k obhajobe a ďalšie monografie mala novinárka Miháliková k dispozícii, avšak vo svojom článku to zamlčala.

Tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.