Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2016 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Presadilo pripravovať národný vzdelávací program

BRATISLAVA 2. februára – KDH presadilo záväzok strán pripravovať dlhodobý „Národný vzdelávací program na roky 2016 – 2020“. Na mimoriadnom Výbore Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport presadil podpredseda výboru a poslanec Martin Fronc (KDH), aby všetky politické strany deklarovali verejný záväzok prijať po voľbách spoločne v Národnej rade SR „Národný
vzdelávací program na roky 2016 – 2020“, ktorý bude obsahovať ciele vzdelávania, konkrétne kroky na ich dosiahnutie, ako aj časový harmonogram a finančné zabezpečenie na dosiahnutie jednotlivých úloh. „ Kresťanskí demokrati naďalej ostro kritizujú postup vlády, ministra školstva aj jeho predchodcov. Za 4 roky sa v školstve neurobili žiadne potrebné systémové reformy. Vláda nesplnila záväzky z Programového vyhlásenia a preto je pochopiteľné, že sú učitelia v štrajku a žiadajú legitímne naplnenie týchto záväzkov,“ povedal Miroslava Szitová, podpredsedníčka KDH.
„KDH dlhodobo presadzuje koncepčný prístup k školstvu, ale zároveň aj riešenie aktuálnych požiadaviek učiteľov. Považujeme tieto požiadavky za oprávnené. Priestor na mimoriadne kroky z úrovne vlády s podporou parlamentu stále existuje,“ deklaroval Ján Figeľ.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt;ts

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.