Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Podpredseda NR SR J. Figeľ hlavným rečníkom na konferencii

BRATISLAVA 29. novembra – Podpredseda Národnej rady SR a predseda KDH Ján Figeľ v sobotu 30. novembra vystúpi v chorvátskom Záhrebe s hlavným príhovorom na medzinárodnej konferencii Konzervativizmus v Európe – vyhliadky a výzvy. Zúčastnia sa na nej viacerí čelní predstavitelia chorvátskej politickej scény, ako aj viacerí významní zahraniční hostia.
Konzervativizmus ako prístup k riešeniu problémov v dnešnej Európe predstavuje prirodzený protipól k nárastu populizmu a extrémizmu. Tieto tendencie sú totiž viditeľné stále viac v mnohých štátoch Európskej únie.
Obsahom konferencie budú otázky hodnotovej politiky a jej miesta v dnešnej spoločnosti. Či chceme Európu ako spoločenstvo, ktoré vyznáva hodnoty alebo spoločenstvo, ktorého cieľom je len presadzovanie jednotlivých záujmov. Podľa Jána Figeľa „spravodlivé a oprávnené záujmy jednotlivcov a národov nie sú v protiklade so skutočnými hodnotami. Zodpovednosťou politikov je takýto súlad nachádzať a presadzovať“. Téma je celkovo aktuálna o to viac, že v nedeľu sa bude v Chorvátsku konať referendum o manželstve ako zväzku muža a ženy.

Tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.