Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. apríla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Istoty sľubované stranou Smer už po 10. marci neplatia

BRATISLAVA 17. apríla – Posledné vyjadrenia ministrov Počiatka a Kažimíra sú prekvapujúce, pretože popierajú sľubované istoty strany Smer a sú v rozpore s predvolebnou rétorikou Róberta Fica. Sľuby ako PPP projekty, podniky výlučne v štátnych rukách a ministerstvo pre eurofondy sú už aj pre stranu Smer minulosťou. Rešpektujem však, že vláda by mala dostať 100 dní, ale túto náhlu a viditeľnú zmenu postoja strany Smer sa nedá nevšimnúť.
Dnes totiž ministri strany Smer otvorene hovoria o výhodnosti prenájmu bratislavského letiska, ktoré by si malo nájsť strategického partnera. Ministri tejto strany hovoria o využívaní eurofondov na diaľnice a minister Počiatek hovorí o možnosti PPP projektu len pri diaľničnom obchvate Bratislavy D4. Pred voľbami Róbert Fico chcel zriadiť ministerstvo pre eurofondy, dnes je už jasné, že koordinačný orgán zostáva na ministerstve dopravy.
Som rád, že vláda nemení rozumné stratégie, čo sme začali a bude pokračovať v rozbehnutých projektoch a zámeroch. Aj Smer vidí, že tieto riešenia sú lepšie ako letisko bez strategického partnerstva a predražené a nevýhodné PPP projekty. Ale ukazuje to aj druhú stránku mince, že predvolebné istoty Róberta Fica sa výrazne líšia od povolebnej reality. Ukazuje sa, že rovnako falošne sa sľubované istoty menia aj v iných rezortoch, najmä v daňovej politike.

Ján Figeľ, predseda KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.