Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Hovoríme nie myšlienke európskeho superštátu, tvrdí Figeľ

BRATISLAVA 6. októbra –

Ján Figeľ: „Hovoríme nie myšlienke európskeho superštátu, a áno efektívnemu a transparentnému zdieľaniu suverenity členských štátov pre účinnejšie napĺňanie spoločných záujmov.“
Predseda KDH Ján Figeľ vystúpil na Európskej sieti ideí v rámci EĽS (Európskej ľudovej strany) s hodnotením stratégie východného partnerstva
„Účinné partnerstvo s Ukrajinou, Moldavskom, Bieloruskom a s troma Zakaukazskými republikami je v záujme EÚ, a zároveň napomáha politickej a ekonomickej transformácii týchto krajín,” povedal Ján Figeľ, podpredseda Národnej rady a predseda KDH na stretnutí politikov, podnikateľov, expertov a analytikov v rámci Letnej univerzity EIN – Európskej siete ideí v rámci EĽS (Európskej ľudovej strany), ktorí sa 4. a 5. októbra zišli v Berlíne.
Ako ďalej predseda KDH uviedol, hlavnou témou konferencie bolo definovať kroky a opatrenia pre rast a stabilitu Európy a eura. S tým úzko súvisí zabezpečenie väčšej zamestnanosti, konkurencieschopnosti priemyslu respektíve zabránenie deindustrializácie európskych krajín, rozvoj transatlantických vzťahov, vývoj v Stredomorí po tzv. Arabskej jari, ale aj spolupráca s východnou Európou. S príspevkami vystúpili napríklad nemecký minister financií Wolfgang Schauble, poslanci EP, komisári EÚ, predstavitelia priemyslu.
Líder kresťanských demokratov Ján Figeľ sa vo svojom príhovore venoval, okrem iného, aj hodnoteniu stratégie Východného partnerstva. Posolstvo stretnutia, na ktorom sa zúčastnilo okolo 300 účastníkov (nielen) z Európy zhrnul nasledovne: „V najbližších voľbách do EP občania potrebujú urobiť informované a jasné postoje. Pre lepšie fungovanie, stabilitu a dôveryhodnosť menovej únie potrebuje Európa aj viac hospodárskeho a politického zjednotenia, ale najmä viac disciplíny pre dodržiavanie vlastných pravidiel. Hovoríme nie myšlienke európskeho superštátu, a áno efektívnemu a transparentnému zdieľaniu suverenity členských štátov pre účinnejšie napĺňanie spoločných záujmov.”

Komunikačné oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

zd

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.