Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. decembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Každá minca má dve strany

BRATISLAVA 3. decembra – Čas sú peniaze. No nielen čas, aj mnohé ďalšie „položky“ vás môžu stáť nemalé peniaze. Eliminovať niektoré náklady či nevyhnutné výdavky je možné aj s pomocou uzavretia vhodného poistenia, zostaveného špeciálne pre podnikateľov. Podnikateľské prostredie má totiž svoje osobitosti, a tak ako všetko, svoje výhody i nevýhody. Každá minca má dve strany. Byť podnikateľom na jednej strane znamená viac časovej slobody, byť sám sebe pánom. Na druhej strane je tu aj väčšia zodpovednosť, najmä ak ste vybudovali firmu, ktorá zamestnáva viac ľudí. Niečo na spôsob: malá firma – malé starosti, veľká firma – veľké starosti. Nemusí to tak byť automaticky. V súčasnosti dokážu mnohé múdre technológie ušetriť ich majiteľom čas, peniaze aj ťažkosti. Tak prečo ich nevyužiť? No aj o tie sa treba postarať. Poistnú ochranu (nielen) majetku vám zabezpečí…

Poistenie podnikateľov
Ide o možnosť poistenia majetku a zodpovednosti podnikateľov, ktorú vám Wüstenrot poisťovňa pripraví na mieru. Rozsah výhod a nevýhod, resp. rizík v podnikaní je totiž rozmanitý. Prípadné riziká sú veľmi individuálne vzhľadom k predmetu podnikania a možného dosahu na zamestnancov či vlastnú rodinu, ako aj na vlastníctvo hnuteľného a nehnuteľného majetku. Správne zvolené poistenie vám zabezpečí rýchly a profesionálny servis v prípade poistných udalostí, a to na celom území Európy. Pri priaznivom škodovom priebehu poistenia vám poisťovňa pripíše podiel na zisku (10 % z ročného poistného) na váš účet. Ušetriť môžete aj vďaka poskytovaným zľavám. Ponuka poistení je naozaj široká. V rámci individuálneho poistenia majetku je možné poistenie nehnuteľného majetku, poistenie zariadenia a zásob, poistenie elektronických zariadení, poistenie strojov a strojových zariadení. Ak vaša firma vlastní viac ako 5 motorových vozidiel, je výhodné uzavrieť poistenie súboru vozidiel, ktoré zahŕňa hav
arijné poistenie a povinné zmluvné poistenie. V prípade stavebného zamerania vašej spoločnosti by vás mohlo zaujať aj stavebné poistenie, teda poistenie stavieb a polyfunkčných budov, na rôzne účely a počas všetkých etáp realizácie výstavby.

Určitá miera rizika je neoddeliteľnou súčasťou každej podnikateľskej činnosti. Aj úspešný podnik je nositeľom tzv. podnikateľského rizika. Vyvolať a ovplyvniť jeho silu či dosah môžu vonkajšie činitele (napr. zmeny daňového systému alebo dopytu klientov, rôzne krízy a katastrofy, či nová technológia konkurencie) alebo aj vnútorné faktory (podcenenie situácie, prílišný počiatočný optimizmus, nadmerné, resp. neadekvátne investície, chýbajúca stratégia rozvoja, nepružnosť či neochota k inováciám). Riziko môže občas pôsobiť aj pozitívne – stimulačne. Častejšie sú však prípady, keď je lepšie rizikám predchádzať a odstraňovať ich alebo aspoň minimalizovať ich dosah dostupnými spôsobmi. Jedným z nich je možnosť presunutia rizika na poisťovňu, ktorá podľa poistnej zmluvy finančne pokryje časť alebo celkovú stratu. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že rôzne riziká existujú, resp. vznikajú z rôznych príčin. Preto je dobré včas sa zamyslieť a zvážiť, čo negatívne
by sa mohlo pri mojom podnikaní stať, zanalyzovať možnosti a zvoliť si to správne poistenie (príp. kombináciu poistení) na mieru vlastného biznisu. Ak by ste svojou činnosťou mohli spôsobiť škodu inej osobe, je na mieste zvážiť aj…

Poistenie zodpovednosti za škodu
Môže sa jednať o všeobecnú zodpovednosť za škodu, zodpovednosť za škodu z vlastníctva nehnuteľnosti, zodpovednosť za škodu poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti, alebo aj zodpovednosť za škodu spôsobenú pri vykonávaní sprostredkovania poistenia.

K praktickým a užitočným patrí tiež Poistenie prepravy, a to jednorazovej alebo paušálnej vnútroštátnej prepravy. Možno menej známym, ale o to prospešnejším, je ďalšie poistenie, o ktorom má zmysel povedať si viac:

Poistenie právnej ochrany
Ak svet paragrafov nie je práve vašim svetom a dostanete sa do situácie, kedy by ste sa v spleti paragrafov potrebovali zorientovať, s pomocou právnika, ktorého máte vďaka tomuto poisteniu k dispozícii, to nebude problém. Uzavretím poistenia právnej ochrany získate nasledovné výhody: 24 hodín denne máte k dispozícii právne poradenstvo na telefóne (nemusíte teda kvôli právnej rade nikam chodiť) a osobný právnik bude pripravený kedykoľvek hájiť vaše právo. Navyše, poisťovňa uhradí všetky správne, súdne poplatky a výdavky na právne zastupovanie v prípade sporu, a tiež zaplatí prípadnú kauciu až do výšky 10 500 eur.

Vybrať si môžete Poistenie právnej ochrany súkromných práv, Poistenie právnej ochrany pre vedenie auta alebo Komplexný balík ochrany súkromných práv a pre vedenie auta. Ďalšie produkty z tejto kategórie sú Poistenie právnej ochrany BIZNIS, Poistenie právnej ochrany pre podnikateľov a Poistenie právnej ochrany pre dopravu. Informácie nájdete aj na www.vaspravnik.sk a svoju otázku môžete adresovať priamo na vaspravnik@wuestenrot.sk. Každý z produktov právnej ochrany kryje určitú oblasť problémov, s ktorými by ste sa mohli v priebehu svojej podnikateľskej činnosti stretnúť. Spravidla nepatria k želaným záležitostiam, a v takej chvíli je výhodné mať naporúdzi odborníka. Výber typu poistenia závisí od charakteru vášho podnikania a potenciálnych rizík s ním spojených. Ak máte poistenie právnej ochrany uzavreté vo Wüstenrot poisťovni a stretnete sa s právnym problémom (krytým vami zvoleným poistením), kontaktujte nonstop linku právneho poradenstva 02/ 57 88 99 55, prostredníctvom ktorej dostanete i
nformácie o možnostiach a postupoch riešenia situácie. Pri zložitejších prípadoch, alebo ak je k poradenstvu potrebné doložiť nejaké dokumenty, riešite záležitosť písomne – vyplnením tlačiva Oznámenie poistnej udalosti a pripojíte predmetné doklady (napr. pracovnú zmluvu, ktorú chcete prekontrolovať). Požiadať o poradenstvo je možné aj poštou, faxom, e-mailom a je len na vás, či si zvolíte poskytnutie právnej rady písomne, alebo vám postačí informácia oznámená telefonicky. Dôležité je, že sa máte na koho obrátiť a dostanete potrebnú radu vtedy, keď ju budete potrebovať.

Podnikanie síce nie je veda, ale zároveň platí, že podnikanie nie je pre každého. Z času na čas sa vám môžu ukázať jeho tienisté stránky, aj keď sa vo vlastnom biznise cítite ako ryba vo vode. Dočasné „mraky“ nad vašim podnikaním môžete rozohnať pomocou adekvátnych prostriedkov, napríklad poistenia. Nie je náhoda, že za produkt Poistenie právnej ochrany získala Wüstenrot poisťovňa v roku jeho uvedenia na trh (2007) ocenenie Objav roka v súťaži finančných produktov Zlatá minca.

Podnikanie je cesta k osobnej realizácii, ktorá ale môže občas nabrať nežiaduci smer. Preto nezabudnite, podnikateľ ako fyzická osoba ručí pri podnikaní celým svojím majetkom, čo znamená existenčné problémy v prípade krachu firmy. Nesprávnym rozhodnutím môžete ako podnikateľ ohroziť status quo nielen seba, ale celej rodiny. Triezvo zhodnotiť vlastné sily i možnosti a eliminovať možné riziká (i presunutím na poisťovňu), to je rozvážne a zodpovedné podnikanie, ktoré vám prinesie očakávané „ovocie“.

Práca by vás mala tešiť, no nemala by vás úplne pohltiť. V rozbehu vášho podnikania asi budete musieť obetovať viac času, energie i súkromia, ale postupne by ste mali (chcieť) nájsť určitú životnú rovnováhu. Nie je to ľahké, ale stojí to za to. Neodmietajte preto pomocnú ruku. Ak vám niekto alebo niečo môže prácu uľahčiť či ubrať z povinností, dovoľte si to. Aby ste nevyčerpali všetku svoju energiu hneď v prvých rokoch, tzv. nevyhoreli, ale aby vás realizácia vašich podnikateľských plánov tešila ešte dlhý čas. Veľa úspechov!
www.wuestenrot.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Avion organizuje obľúbený swap vecí pre deti aj dospelých. Už tento víkend! Najviac Slovákov zomiera na ochorenia srdca

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.