Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Kamióny smerujúce do Británie zaplatia od apríla mýto

BRATISLAVA 17. februára – Veľká Británia zavádza od 1. apríla 2014 mýtne poplatky pre zahraničné nákladné vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 12 ton. Táto povinnosť sa vzťahuje na všetky štátne cesty. Rovnako ako pri mnohých ďalších európskych mýtnych systémoch možno diaľničné poplatky hradiť kartou DKV.

„Veľká Británia sa na rozdiel od väčšiny ostatných krajín rozhodla spoplatniť kamiónom prichádzajúcim zo zahraničia všetky štátne cesty naraz. Dopravcovia, ktorí nechcú riskovať pokutu 300 libier alebo v horšom prípade odstavenia vozidla, by v žiadnom prípade nemali túto povinnosť podceňovať, “ hovorí Ondřej Pavlík, výkonný riaditeľ českej a slovenskej pobočky DKV Euro Service.

Poplatok musí byť uhradený ešte pred vstupom do krajiny, a to buď prostredníctvom portálu operátora, ktorým je Northgate Public Services, alebo na trajekte či na servisných miestach. K nákupu denných, týždenných, polročných a ročných časových známok je možné využiť kartu DKV. Po zaplatení kartou dostane majiteľ vozidla transparentné a prehľadné vyúčtovanie na jednej faktúre. Prehľad transakcií je zákazníkom DKV k dispozícii v online analytickom nástroji DKV eReporting.

Výška poplatku závisí od zvoleného časového úseku, typu vozidla, registrovanej hmotnosti a počtu náprav. Operátor zároveň definoval podtriedy: ťažké úžitkové vozidlá, ťažké úžitkové vozidlá s návesom nad 4 000 kg, ťahače s dvoma nápravami a ťahače s tromi a viac nápravami. Sadzby sa pohybujú od 1,70 do 10 GBP za deň (85 až 1 000 GBP za rok).

Online registrácia a úhrada časových známok bude možná od 17. marca 2014.

DKV Euro Service
DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva vyše 700 pracovníkov po celej Európe a v roku 2013 dosiahla obrat 5,5 miliárd eur. V minulom roku boli v obehu približne 2 milióny servisných kariet DKV a palubných jednotiek u viac ako 100 000 zákazníkov. V rovnakom roku bola karta DKV už po deviatykrát za sebou vyhlásená „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Značka Orion oslavuje 110 rokov svojej existencie. Na výročie prišla s novinkou, ktorú si Slováci okamžite obľúbili BILLA podporuje udržateľné podnikanie. Na prevoz tovarov využíva vratné eko prepravky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.