Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. apríla 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Investovať sa teraz oplatí vďaka Svetovému dňu

BRATISLAVA 22. apríla – 19. apríla 1743 sa narodil Abraham van Ketwich, holandský obchodník, považovaný za otca investičných fondov. Práve na tento deň preto pripadol Svetový deň investičných fondov, ku oslavám ktorého sa po Nemecku a Rakúsku tento rok pripojilo aj Česko so Slovenskom. Počas apríla a mája bude pri tejto príležitosti možné v niektorých finančných inštitúciách využiť zaujímavé akčné ponuky.

Svoje peniaze investíciami do podielových fondov v súčasnosti zhodnocujú státisíce Slovákov. Toto číslo by však mohlo byť vyššie – a práve preto sa aj u nás 19. apríl 2014 prvýkrát stal Svetovým dňom investičných fondov. Cieľom iniciatívy Slovenskej asociácie správcovských spoločností je dostať podielové fondy a ich benefity viac do povedomia verejnosti.

V roku 2012 začalo tento deň ako prvé sláviť Nemecko, o rok neskôr sa pridalo Rakúsko a do tretieho ročníka iniciatívy sa pripájajú aj Slovensko s Českou republikou. „S pripomienkou Svetového dňa sme prišli ako s vhodným momentom na objasnenie role podielových investičných fondov v širšom ekonomickom kontexte. Zámerom kampane bolo poskytnúť potenciálnym investorom lepšie informačné zázemie pre rozhodovanie o ich investíciách, ale aj motivovať ľudí, aby sa úvahy o investícii svojich prostriedkov do podielových fondov nebáli,“ hovorí Ing. Ivan Znášik, výkonný riaditeľ SASS.

SASS dnes zverejňuje informácie o 469 podielových fondoch s celkovým majetkom až 5,505 mld. eur a odvetvie neustále prináša nové a nové možnosti. Napríklad fondy ELTIF (Európske fondy dlhodobých investícií) v krátkej budúcnosti umožnia investície do verejnej infraštruktúry a európska legislatívna iniciatíva Personal Pension Products v priebehu pár rokov umožní vznik jednotného európskeho trhu penzijných produktov sporenia na dôchodok.

Svetový deň investičných fondov okrem informačnej kampane Slovákom priniesol aj možnosť vstúpiť do sveta investorov za zvýhodnených podmienok. Pioneer Investments sa napríklad k oslavám pripojili „hviezdnou“ reklamnou kampaňou zameranou na komunikáciu najúspešnejších luxemburských fondov Pioneer Funds a v rámci kampane ponúkajú klientom v spolupráci s UniCredit Bank a Partners Group SK do konca apríla bonusové podmienky pre investovanie do fondov Pioneer. Počas apríla a mája iniciatívu marketingovými kampaňami podporia aj ďalší členovia SASS, o konkrétnych ponukách sa okrem iného priebežne dozviete aj na fanúšikovskom profile www.facebook.com/investujme.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Revolúcia v e-commerce: online trhoviská určujú trendy na Slovensku Slovenskí výrobcovia modernizujú a idú s dobou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.