Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

InvestmentRound od InnoEnergy: podpora pre firmy do 5 mil. €

BRATISLAVA 10. augusta 2017 – Európska energetická platforma vyhlasuje nový podporný program, v ktorom môžu firmy na projekt z oblasti udržateľnej energie získať až 5 miliónov eur.

Popri súťaži PowerUp!, určenej pre začínajúcich podnikateľov, vyhlasuje európska energetická platforma InnoEnergy ďalší podporný program. Investment Round 2017 je určený pre stredne veľké firmy a korporácie, ktoré doň môžu prihlásiť inovatívne projekty zamerané na využívanie udržateľnej energie s plánovaným uvedením produktu alebo služby na trh do 5 rokov. InnoEnergy ponúka firmám pomoc vďaka svojej európskej sieti 160 partnerov, znalosť medzinárodného trhu aj zákazníkov. Finančná investícia pre prihlásené projekty môže dosiahnuť až 5 miliónov eur. Uzávierka prihlášok je 23. októbra 2017.

InnoEnergy ako vedúca európska inovačná platforma pre podporu manažmentu trvalo udržateľnej energie, hľadá pre zapojenie do svojho investičného programu Investment Round 2017 inovatívne projekty z nasledujúcich oblastí:

obnoviteľné energiealternatívne energiečistá fosílna energiaspoľahlivá jadrová energiaudržateľná spotreba energie v domácnostiach a v priemysleefektívne skladovanie a distribúcia energieinteligentné domy, budovy a mestáenergetická bezpečnosťPodmienkou pre prihlášku je, aby riešenie fungovalo spoľahlivo za simulovaných, ale realistických podmienok a aby implementujúce organizácie vytvorili medzinárodné konzorcium s 3 – 7 členmi z aspoň dvoch európskych krajín. V prípade, že firma ešte nemá partnerov, avšak disponuje dobrým a dômyselným nápadom, môže sa obrátiť na InnoEnergy, ktorá jej vďaka službe „Vyhľadávanie obchodných partnerov“ pomôže nájsť potenciálnych spojencov. InnoEnergy bude v takom prípade od firiem potrebovať profesionálne podkladové materiály, vyplnenie dokumentov a absolvovanie on-line seminárov na podporu zostavovania tendra.

Prostredníctvom InnoEnergy je možné v závislosti od potenciálu projektu financovať 20 – 80 % predložených detailných celkových nákladov. Doteraz podporené projekty získali investície vo výške od 100-tisíc do 4-5 miliónov eur. Investičný program Investment Round je k dispozícii priebežne, termínom prihlášok pre rok 2017 je 23. október.

Od spustenia Investment Round v roku 2011 investovala platforma InnoEnergy celkovo 170,5 milióna eur do vývoja 90 produktov, 3 výrobných závodov, 77 patentových prihlášok a prepojenia 323 organizácií. Cieľom programu je čo najrýchlejšie a najefektívnejšie implementovať európsky Strategický plán pre energetické technológie (SET Plan), zameraný na udržateľnosť a ochranu životného prostredia.

Krátke video predstavujúce program nájdete tu.
Podrobnú výzvu na predloženie návrhov nájdete tu.

INNOENERGY: INOVAČNÁ PLATFORMA PRE UDRŽATEĽNÚ ENERGIU V EURÓPEInnoEnergy podporuje inovácie investíciami v každej fáze ich vývoja – od vzniku ideí až po dodanie zákazníkovi. So sieťou partnerov InnoEnergy vytvára prepojenia naprieč celou Európou a spája investorov a priemysel, nádejných absolventov škôl a zamestnávateľov, výskumníkov a firmy, podnikateľov a trhy.

Pôsobí v troch zásadných oblastiach inovačného mixu:

Vzdelávanie: InnoEnergy sa snaží priniesť na pracovný trh skupinu informovaných a ambicióznych mladých ľudí, ktorí rozumejú tomu, čo vyžaduje udržateľnosť a zároveň čo bude potrebovať priemysel do budúcnosti.Inovačné projekty: InnoEnergy spája idey, tvorcov a priemysel pri spolupráci, aby sme pomohli na svet komerčne životaschopným produktom a službám, ktoré prinášajú reálne výsledky.Služby pre štart podnikania: InnoEnergy pomáha podnikateľom a start-upom, aby bol ich biznis udržateľný a rýchlo rástol, a tým prispel ku globálnemu energetickému ekosystému.Spájanie týchto disciplín maximalizuje dopad každej z nich, urýchľuje vývoj riešení pripravených pre trhy a vytvára úrodné prostredie, v ktorom môžu firmy predávať inovatívne výsledky svojej práce.

Spoločnosť InnoEnergy bola založená v roku 2010 a podporuje ju Európsky inštitút pre inovácie a technológie (EIT). Viac informácií na www.innoenergy.com

K téme

Okrem GA Drilling majú možnosť získať kapitál aj ďalší slovenskí inovátori Na úspech Danubia Nanotech v európskej súťaži startupov PowerUp! Challenge môžu nadviazať ďalšie slovenské firmy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.