Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júna 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Intenzita prepravy tovaru zo Slovenska do Nemecka rastie

BRATISLAVA 3. júna – Intenzita prepravy zo Slovenska do Nemecka sa zvyšuje. Vyplýva to zo štatistík DKV Euro Service, popredného poskytovateľa služieb pre dopravcov, ktoré potvrdzujú vyššie objemy tankovania slovenských dopravcov na nemeckých čerpacích staniciach. „Nemecko je najväčším obchodným partnerom Slovenskej republiky, navyše sa tu odráža trend posledných mesiacov, ktorým je skracovanie prepravných vzdialeností. To vedie k tomu, že jazdy Nemeckom sú výrazne početnejšie, než boli kedykoľvek v minulosti, “ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ slovenskej a českej pobočky DKV Euro Service.

K nárastu tankovania dochádza aj napriek tamojšej pomerne vysokej cene nafty. Za jeden liter nafty v Nemecku zaplatili vodiči v máji priemerne o 5 centov viac ako na Slovensku. „Pri tankovaní v Nemecku sa však dá veľa ušetriť, stačí si vybrať správny deň v týždni, región či sieť čerpacích staníc,“ hovorí O. Pavlík. „Platí to tak pre profesionálnych vodičov, ako aj pre rodinné cesty na dovolenku.“

Najnižšie ceny v Nemecku bývajú v pondelok. Utorkové sú v priemere už o 3,5 centa vyššie, v stredu sa zvyšujú o 4,7 centa a kulminujú vo štvrtok, kedy dochádza k nárastu o 5,2 centa. To pri veľkých objemoch nádrží kamiónov môže priniesť už samo osebe výrazné úspory alebo naopak zvýšenie nákladov.

Podstatný je aj región, v ktorom tankujete. Rozdiel v tomto prípade môže činiť až 9 centov. „Rovnakú situáciu poznáme aj zo Slovenska, kde sú však rozdiely ešte o niečo vyššie,“ doplňuje O. Pavlík. V neposlednom rade je dôležitý aj výber siete. Priemerný rozdiel medzi najdrahšou a najlacnejšou je 7,5 centa. „Kombináciou vyššie uvedeného, tzn. kedy budete tankovať v rámci pracovného týždňa, v ktorom regióne a u ktorej značky, vám v priemere môže usporiť okolo 6 centov za liter,“ konštatuje O. Pavlík.

„V každom prípade sa oplatí miesta tankovania plánovať s predstihom. No vďaka smartphonom zistíte aktuálne ceny na čerpacích staniciach v lokalite, kde sa práve nachádzate aj počas cesty, “ doplňuje O. Pavlík. Pre tento účel je ideálna nedávno spustená aplikácia DKV, umožňujúca zadarmo vyhľadať čerpacie stanice s najnižšími cenami pohonných hmôt v danom okruhu. DKV App je možné stiahnuť v Apple store a Google Play. K dispozícii je pre telefóny Apple iPhone s iOS 5 a všetky mobily s operačným systémom Android.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Segafredo získalo Značku kvality dTest Jednoducho a SMART! Inteligentné osvetlenie – úspory pre pokladnicu mesta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.