Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Inovatívni stredoškoláci nájdu riešenia pre reálnu firmu

BRATISLAVA 25. júna – Innovation&Creativity Camp, ktorý je organizovaný neziskovou organizáciou Junior Achievement Slovensko, v spolupráci a s podporou spoločnosti Microsoft Slovakia, Veľvyslanectva USA na Slovensku a Nitrianskeho samosprávneho kraja, je prvou aktivitou veľkého projektu GO TO BUSINESS, ktorého cieľom je podpora podnikavosti, inovatívnosti a zamestnateľnosti mladých ľudí. Cez tento zaujímavý zážitkový projekt , ktorý je tiež súčasťou veľkého projektu European Innovation&Creativity Challenge, prinášame pre študentov stredných škôl príležitosť rozvíjať inovatívne myslenie a podieľať sa na riešení reálneho zadania z praxe. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o oblasti informačných a komunikačných technológií, dať im vedomosti o inováciách a riešení problémov a tiež stimulovať ich podnikavého ducha.

Päťčlenné tímy študentov budú počas intenzívnej 10-hodinovej skúsenosti hľadať kreatívne postupy a inovatívne riešenia zadania, ktoré partnerská firma pre nich pripravila. Projekt podporuje aj spoluprácu dobrovoľníkov z firmy, ktorí študentom pomáhajú ako odborní konzultanti pri riešení konkrétnej výzvy, prinášajú do projektu reálny pohľad, svoje skúsenosti, rady, podporujú tímového ducha, inovatívnosť a kreativitu študentov.
Študenti súťažia o pekné vecné ceny od spoločnosti Microsoft Slovakia, ale aj o cenu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Termín: 26. Jún 2012 (utorok), od 8.00 do 18.00 hod.
Miesto: Spojená škola, Slančíkovej 2, 950 50 Nitra

O ORGANIZÁTOROVI
Junior Achievement Slovensko, n.o., je stabilná profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá už 20 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú, ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2011/2012 je do programov a projektov JASR zapojených viac ako 300 škôl z celého Slovenska. Hutnícka spoločnosť . Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Riaditeľ GLN Norbert Kyndl: Tomášička je výnimočná už 60 rokov, a to vďaka každému tomášičkárovi Víťazi 19. ročníka súťaže mladých elektrotechnikov zostrojili model adaptívnej križovatky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.