Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Výber daní v roku 2014 prekonal všetky očakávania

BRATISLAVA 31. júla –

IFP každoročne vyhodnocuje presnosť predpovedí, na ktorých sú založené verejné rozpočty. Po minulotýždňovom makre sme sa dnes pozreli na dane. Daňové a odvodové príjmy verejnej správy boli v roku 2014 v porovnaní so schváleným rozpočtom vyššie o 1 347 mil. eur (6,7 % rozpočtovaných príjmov, takmer 2 % HDP). Uvedený výsledok predstavuje jednu z najväčších pozitívnych odchýlok rozpočtovaných príjmov od skutočnosti. Analytický pohľad ukazuje, že hlavným dôvodom bol úspešnejší výber daní, najmä korporátnej dane a dane z pridanej hodnoty. Odchýlku značne ovplyvnila aj nová zmena akruálnej metodiky ESA2010.

Podrobnosti nájdete v našom komentári na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10257

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.