Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. decembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Stochastická prognóza dlhu

BRATISLAVA 7. decembra –

Alternatívnym prístupom k predikcii dlhu je prognóza stochastickým modelom. Výhodou takéhoto prístupu oproti štandardnej nami publikovanej prognóze je nenáročnosť na vstupné predpoklady, a robustnosť voči širokému spektru možných rozhodnutí vlády. Poskytuje tak nezávislý zdroj odhadu dlhu aj kvantifikácie rizika prognózy. Výsledky alternatívneho stochastického modelu sme už na jeseň publikovali v Návrhu rozpočtového plánu na rok 2016, a budeme ho používať aj v ďalších interných aj oficiálnych vládnych dokumentoch.

Kvôli transparentnosti výpočtu sme metodiku výpočtu zverejnili v technickom manuáli, ktorý nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10516

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.