Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Silný rast zamestnanosti bude pokračovať

BRATISLAVA 27. apríla –

Minulý rok prekvapil vzhľadom ku dosiahnutému ekonomickému rastu nad očakávania dobrým rastom zamestnanosti. Aj vývoj v celom pokrízovom období však ukazuje, že došlo ku zmene vo vzťahu medzi ekonomickým rastom a zamestnanosťou. Kým pred krízou platilo, že na rast zamestnanosti potrebujeme dosiahnuť rast HDP 3 %, po kríze stačí „iba“ 1,5 %.

V tomto komentári sme sa pozreli aj na ďalšie ekonomické indikátory, ktoré objasňujú prekvapivý vývoj v nedávnom období. Robustný rast zamestnanosti by mal preto pokračovať aj v ďalších mesiacoch.

Celý komentár nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10157

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.