Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Silný rast s vetrom do chrbta

BRATISLAVA 17. júna –

Slovenská ekonomika v tomto roku narastie o 3,2 %, čo predstavuje najlepší výkon od roku 2010. Rast v roku 2016 bude ďalej akcelerovať na 3,7 %. Po minulom roku, v ktorom rezonovali vonkajšie riziká vývoja sa zásadne oživí vývoz, vďaka čomu sa udrží aj robustný rast zamestnanosti. Pokračovanie pozitívneho vývoja v ďalších rokoch pomôže stlačiť mieru nezamestnanosti v roku 2018 na jednocifernú úroveň. Makroekonomická prognóza má mierne pozitívny vplyv na daňové základne.

Viac o aktuálnej makroekonomickej prognóze IFP nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10219

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.