Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Rakety a perie na čerpacích staniciach

BRATISLAVA 23. marca –

Od začiatku štvrtého kvartálu minulého roka sa znížila cena ropy BRENT vyjadrená v eurách približne o 30 %. Tento pokles sa následne premietol aj do cien benzínov na medzinárodných burzách. Pohľad na maloobchodné ceny benzínu bez dane však ukazuje, že slovenskí motoristi pociťujú zmeny plynúce z veľkoobchodných cien s najväčším oneskorením v regióne strednej Európy. Úpravy cien na čerpacích staniciach sa priemerne realizujú do šiestich týždňov od zmien na burzách. Navyše, dáta exaktne potvrdili motoristami všeobecne vnímanú cenovú asymetriu, podľa ktorej ceny palív rýchlejšie rastú ako klesajú. Pri raste cien vstupov si motoristi okamžite priplatia vyše 10 centov, pri poklese neušetria. Potrebná je preto účinnejšia kontrola distribučného trhu.

Viac nájdete v našom komentári k tejto téme na nasledujúcej webovej linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10133

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.