Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Plnenie pravidla vyrovnaného rozpočtu za rok 2016

BRATISLAVA 30. júna –

Dovoľte, aby sme Vás informovali o zverejnení správy: „Plnenie pravidla vyrovnaného rozpočtu za rok 2016“.

V rámci uvedenej správy Ministerstvo financií Slovenskej republiky (MF SR) vyhodnocuje, či v plnení pravidla vyrovnaného rozpočtu (alebo smerovania k nemu) nenastala výrazná odchýlka. Aktuálne predbežné hodnotenie MF SR (finálne sa zverejňuje v novembri) neidentifikuje výraznú odchýlku v plnení tohto pravidla.

Celkové hodnotenie v prípade štrukturálneho salda poukazuje na súlad so stanoveným postupom k vládou deklarovanému cieľu štrukturálne vyrovnaného rozpočtu v roku 2019. V prípade výdavkového pravidla bolo identifikované nevýrazné odchýlenie.

Viac detailov z hodnotenia plnenia pravidla vyrovnaného rozpočtu za rok 2016, vrátane podkladových údajov, sa dozviete v zverejnenom materiáli na nasledovnom odkaze:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9664

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.