Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Oživenie na trhu práce pomôže aj verejným rozpočtom

BRATISLAVA 18. septembra –

V súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti sme pripravili aktualizáciu prognózy vývoja slovenskej ekonomiky. Priaznivý vývoj domáceho dopytu v roku 2014 podporí ekonomický rast a vykompenzuje oslabenie zahraničného dopytu spôsobené neistotou, ktorá sprevádza prebiehajúci geopolitický konflikt. Tohtoročný vývoj je najmä v znamení dobrých správ prichádzajúcich z trhu práce, ktoré potvrdzujú robustný rast zamestnanosti i miezd. Vďaka tomuto oživeniu je rast ekonomiky o 2,4% v tomto roku daňovo najvýživnejší v celom pokrízovom období. Tempo rastu ekonomiky by sa malo v budúcom roku mierne zrýchliť, no s nižším vplyvom na rast daňových základní. Členovia Výboru pre makroekonomické prognózy ju pokladajú za realistickú.

Prognózu spolu s komentárom nájdete na týchto linkách:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9736

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9737

Obsahuje aj dva boxy: o vplyve konfliktu na Ukrajine na slovenský hospodársky rast, a o novej metodike ESA2010, v ktorej sme už prognózu pripravili.

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.