Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Novinky v národných účtoch

BRATISLAVA 25. novembra –

Od septembra platná nová metodika národných účtov ESA2010 priniesla výrazné zvýšenie úrovne HDP v celej histórii Slovenska. Zníženie otvorenosti ekonomiky mierne zvyšuje odhady fiškálnych multiplikátorov. Z pohľadu štatistík verejných financií je najvýznamnejšou zmenou nová sektorová klasifikácia subjektov, ktorá napomáha vyššej transparentnosti hospodárenia vlády. V roku 2013 spôsobila nová metodika pokles dlhu v pomere k HDP o 0,8 p.b. a mierne zhoršenie podielu salda verejnej správy k HDP o 0,1 p.b.

S jej vplyvom na makroekonomické a fiškálne ukazovatele sme sa vyrovnali v komentári, ktorý nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9932

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.