Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Makroprognóza: Najviac pracovných miest od krízy

BRATISLAVA 21. septembra –

Slovenská ekonomika v tomto roku dosiahne úctyhodné tempo rastu 3,2 percenta. V roli lokomotívy sú tentokrát investície, ktoré benefitujú z rýchleho čerpania bruselských peňazí na konci programového obdobia. Na trhu práce pribudne najviac pracovných miest od krízy. Podobný vývoj zaznamená ekonomika aj v budúcom roku, a trh práce bude pokračovať v dynamickom raste. Významné pozitívne riziko pre budúcoročný rast nezahrnuté v prognóze predstavuje výstavba automobilky Jaguar Land Rover.

Podrobnosti spolu s komentárom k prognóze a prezentáciou a zápisnicou zo zasadnutia Výboru pre makroekonomické prognózy nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10325

Ako je zrejmé, prezentácia z rokovania výboru obsahuje predbežnú prognózu zahŕňajúcu zatiaľ hypotetický vplyv investície JLR, ktorá bola predmetom extenzívnej diskusie na výbore. Kvôli opatrnosti a stále prebiehajúcim rokovaniam s investorom sme sa ju nakoniec rozhodli nezahrnúť do finálnej prognózy, ktorá bude slúžiť na prípravu rozpočtu verejnej správy.

Všetci členovia výboru pokladajú našu prognózu za realistickú.

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.